Meny

Ne jo vetëm që i përmbushim pritjet, por edhe i tejkalojmë ato.

BYLMETI

 • JOGURT 70 ден

  (250 ml)

 • TARATOR 180 ден

  Kos (150gr), Kastraveca(50gr)

 • KOS 90 ден

  (200 gr)

MËNGJESI

 • Pjata mëngjesi 290 ден

  2 ve në sy, 30 gr suxhuk, 30 gr proshutë, 50 gram djath të bardhë, 2-3 riska kaçkavall, domate, ullinj, ajvar Çaj/Jogurt

 • Omlet 180 ден

  Kaçkavall, këpurdha, çaj

 • Omlet me djath 200 ден

  Omlet me djath dhe Çaj

 • Omlet sarajeva 240 ден

  Këpurdha, kulen, proshutë, çaj, kaçkavall

STARTERËT

 • SAMUN ME KAJMAK 150 ден
 • SAMUN ME MOCARELË DHE HUDHËR 150 ден
 • SPEC ME AJKË 150 ден

  (një copë)

 • SPEC ME KAJMAK 240 ден
 • SPEC ME MAZË 220 ден
 • KAJMAK (70 gr) 120 ден
 • SPEC 40 ден
 • KËPURDHA (150 gr) 180 ден

  (të pjekura në furrë)

 • SPINAQ DHE KËPURDHA 200 ден

  (të fërguara)

 • MEZE E NXEHTË 850 ден

  (4 qofte, 1 qofte me kaçkavall, 70gr llokum biftek, 80gr file pule dhe perime)

 • BRUSCHETA 120 ден

  Domate, magdanoz, hudhër, vaj ullir

 • PËRSHUTË VIQI 350 ден

  100 gr

 • SUXHUK VIQI 150 ден

  100 gr

 • DJATH 120 ден

  120 gr

 • AJVAR 150 ден

  150 gr

 • SUPË ME PERIME 140 ден

ANTIPASTË

 • BIFTEK TARTARE 800 ден

  (Biftek 120 gr)

 • BIFTEK KARPACIO 700 ден

  (Biftek 100 gr)

SALLATA

 • Sallatë Mozzarella 300 ден

  Rucolla + mozzarella + domate + parmesan – balsamico crema – cherry tomato

 • SALLATË E PËRZIER PREMIUM 250 ден

  (Panxhar 60gr, karrota 60gr, marulë 60gr, domate 60gr, kastravec 60gr, djath 60gr, misër dhe dresing sos)

 • SALLATË ME SPINAQ 330 ден

  (Spinaq, domatina, djathë, parmezan, arra, shega, rrush i tharë, rukola)

 • SALLATË ME AVOKADO 330 ден

  (Sallatë e gjelbër, domate, qepë të reja, vezë të ziera, majdanoz, avokado, susam)

 • ROKA ME ARRA 280 ден

  (Sallatë e gjelbër, domatina, shega, arra, rrush I thatë, djathë, rukolla)

 • SALLATË ME DJATHË FSHATI 240 ден

  (Sallatë e gjelbër, domate, tranguj, djathë, pasul i kuq, misër)

 • SALLATË FILE PULE 250 ден

  (Sallatë e gjelbër,a domate, tranguj, qepë të kuqe, mish i bardhë)

 • SALLATË GREKE 180 ден

  (Domate, tranguj, qepë, djathë, spec, ullinjë)

 • SALLATË SHOPE 180 ден

  (Domate, tranguj, qepë, djathë i grirë, spec, ullinjë)

BURGERË

 • JEFF BURGER (150 gr) 390 ден

  (Copa të biftekut,chedar salcë, qepë)

 • JEFF BURGER PULE (120 gr) 220 ден

  (Copa të pulës, chedar salcë, qepë)

 • STEAK BURGER 300 ден

  (Pleskavicë 200g, cheddar salcë, qepë të fërguara)

 • LLOKUM BURGER (120 gr) 450 ден

  (Biftek 120g, cheddar salcë)

 • RIB BURGER (150 gr) 360 ден

  (Brinjë, cheddar salcë, barbecue salcë, domate)

 • MUSKUJ BURGER (150 gr) 300 ден

  (Muskuj, cheddar salcë, qepë)

 • SHENOLL BURGER 550 ден

  (Pleskavicë 200 gr, biftek 100gr, cheddar, qepë e karamelizuar, spec)

SANDUIÇ

 • LLOKUM SANDUIÇ 450 ден

  (Domate, sallatë e gjebër, cheddar salcë, biftek 120 gr)

 • SANDUIÇ PULE 240 ден

  (File pule 120 gr, domate, sallatë e gjelbër, tranguj turshi, salcë)

PËR FËMIJË

 • BURGER PËR FËMIJË 150 ден

  (Pleskavica 70 gr, domate, sallate e gjelbër, majonez, keqap)

MISH I BLUAR

 • QOFTE 5 COPË (175 gr) 270 ден

  (Sallatë, patate)

 • QOFTE 7 COPË (245 gr) 360 ден

  (Sallatë, patate)

 • QOFTE ME KAJMAK 5 COPË (175 gr) 330 ден

  (Sallatë, patate)

 • QOFTE ME KAJMAK 7 COPË (245 gr) 430 ден

  (Sallatë, patate)

 • QOFTE ME KAQKAVALL (200 gr) 310 ден

  (Sallatë, patate)

 • PLESKAVICË (170 gr) 270 ден

  (Sallatë, patate)

 • PLESKAVICË ME KAJMAK (170 gr) 330 ден

  (Sallatë, patate)

 • STEAK PLESKAVICË (200 gr) 320 ден

  (Sallatë, patate)

 • STEAK PLESKAVICË ME KAJMAK (200 gr) 390 ден

  (Sallatë, patate)

 • VIRSHLLE (200 gr) 270 ден

  (Sallatë, patate)

 • VIRSHLLE ME KAJMAK (200 gr) 330 ден

  (Sallatë, patate)

 • BOMBICË (200 gr) 300 ден

  (Sallatë, patate)

 • BOMBICË ME KAJMAK (200 gr) 360 ден

  (Sallatë, patate)

 • BOMBICË E HAPUR ME SPEC (220 gr) 400 ден

  (Sallatë, patate)

SPECIJALITETE TJERA

 • MUSHKËRI VIÇI (200 gr) 290 ден

  djegëst, pa djegëst (qepë, spec, sallatë)

 • FILE PULE (220 gr) 300 ден

  (Sallatë, patate)

 • FILE PULE МЕ KERI SOS 360 ден

  (Sallatë, patate)

 • FILE PULE МЕ SOS KËPURDHAVE 360 ден

  (Sallatë, patate)

RIZOTO DHE PASTA

 • RIZOTO ME PERIME 300 ден

  (perime, parmezan)

 • RIZOTO MAROKANA 360 ден

  (Perime, file pule, parmezan, keri sos)

 • RIZOTO ME PERIME DHE MISH VIÇI 490 ден

  (perime, biftek, parmezan)

 • SHPAGETA/FETUÇINI ITALIANA 260 ден

  (sos domatesh, bosilek, parmezan)

 • SHPAGETA/FETUÇINI BOLONJEZE 300 ден

  (mish i bluar, sos domatesh, parmezan)

 • SHPAGETA/FETUÇINI FUNGI 300 ден

  (hopla, këpurdha, parmezan)

 • SHPAGETA/FETUÇINI MAROKANA 320 ден

  (hopla, file pule, keri sos, parmezan)

 • SHPAGETA/FETUÇINI SARAJEVA 490 ден

  (biftek, sos domatesh, këpurdha, parmezan)

MISH VIÇI I QUMSHTIT

 • TOMAHAWK PREMIUM (400 gr) 1490 ден

  (Patate)

 • RAMSTEK VIÇI ME BUTER (250 gr) 980 ден

  (Patate)

 • KREMENADLLA VIÇI ME BUTER (350 gr) 900 ден

  (Patate)

 • TOMAHAWK VIÇI ME BUTER (400 gr) 980 ден

  (Patate)

 • ANTRIKOT VIÇI ME BUTER (250 gr) 1100 ден

  (Patate)

 • BIFTEK VIÇI ME BUTER (100 gr) 100gr/600 ден

  (Patate)

 • T-BONE VIÇI (450 gr) 980 ден

  (Patate)

BIFTEK

 • LLOKUM BIFTEK (220 gr) 1200 ден

  (Patate)

 • MIGNON BIFTEK (220 gr) 1200 ден

  (Patate)

 • BIFTEK (1kg) 5900 ден
 • BIFTEK DHE STEAK PULE MIX (100 gr/100 gr) 900 ден
 • SARAJEVA SHATO (220 gr) 1290 ден

  (Biftek, buter, patate)

RAMSTEK DRY AGE

 • NEW YORK RAMSTEK ME BUTER (220 gr) 1250 ден

  (Buter, patate)

 • RAMSTEK SLIM (220 gr) 1190 ден

  (Patate)

 • SPAGETTI RAMSTEK (220 gr) 1190 ден

  (Buter, patate)

ANTRIKOT DRY AGED

 • ANTRIKOT SLIM (250 gr) 1350 ден

  (Patate)

 • ANTRIKOT DRY AGED (250 gr) 1350 ден

  (Patate)

 • ANTRIKOT ME BUTER (250 gr) 1450 ден

  (Buter, patate)

DRY AGED ME KOC

 • TOMAHAWK (500 gr) 1650 ден

  (Patate, karrotë)

 • KREMENADËLL DEMI (400 gr) 1200 ден

  (Patate, karrotë)

 • T-BONE (550 gr) 1650 ден

  (Patate, karrotë)

 • T-BONE 2 PERSONA (900 gr) 3000 ден

  (Patate, karrotë)

 • PORTER HOUSE 2 PERSONA (1000 gr) 3200 ден

  (Patate, karrotë)

DRY AGE BLACK ANGUS

 • TOMAHAWK ANGUS (800 gr) 3500 ден

  (Patate, qepë)

 • T-BONE ANGUS (500 gr) 2500 ден

  (Patate, qepë)

 • NEW YORK RAMSTEK ANGUS (250gr) 1900 ден

  (Patate, qepë)

MISH NË FURRË

 • MISH I PJEKUR NË SALCË ME KËPURDHA (250 gr) 720 ден
 • MUSKUJ (250 gr) 480 ден
 • BRINJË VIÇI (250 gr) 750 ден
 • BRINJË VIÇI 4 PERSONA (1 kg) 2100 ден

ËMBËLSIRAT

 • BAKLLAVË ME FËSTËK 220 ден

  (Servohet me akullore)

 • BAKLLAVË ME ARRA 150 ден

  (Servohet me akullore)

UJË

 • ROSA PA GAZ 0.33 80 ден
 • ROSA PA GAZ 0.7 150 ден
 • UJË ME GAZ 0.25 80 ден
 • UJË ME GAZ 0.75 150 ден

PIJE TË NGROHTA

 • ESPRESSO 80 ден
 • MAKIATO E VOGËL 90 ден
 • MAKIATO E MADHE 100 ден
 • KAPUÇINO ME SHKUMË 90 ден
 • ESPRESSO E DYFISHTË 140 ден
 • ÇAJ 80 ден
 • ÇAJ ME RUM 120 ден
 • AMERIKANO 80 ден

PIJET JOALKOOLIKE

 • COCA COLA 0.25 120 ден
 • COCA COLA ZERO 0.25 120 ден
 • FANTA 0.25 120 ден
 • SPRITE 0.25 120 ден
 • SCHWEPPES 0.25 120 ден
 • TONIK 0.25 120 ден
 • PORTOKALL I SHTRYDHUR 0.25 150 ден
 • LIMON I SHTRYDHUR 0.25 150 ден
 • BRAVO PORTOKALL 0.2 130 ден
 • BRAVO MULTIVITAMIN 0.2 130 ден
 • BRAVO MOLLË 0.2 130 ден
 • BRAVO PJESHKË 0.2 130 ден
 • BRAVO DREDHËZË 0.2 130 ден
 • BRAVO ANANAS 0.2 130 ден
 • BRAVO VISHNJE 0.2 130 ден
 • BRAVO BORONICË E KUQE 0.2 130 ден
 • RAUCH ÇAJ I PJESHKËS 0.33 130 ден
 • RAUCH ÇAJ I LIMONIT 0,33 130 ден

BIRRA

 • AMSTEL 0.33 140 ден
 • SKOPSKO 0.33 130 ден
 • SKOPSKO SMOOTH 0.33 130 ден
 • CORONA 220 ден
 • HEINEKEN 0.33 160 ден
 • HEINEKEN DRAUGHT 0.33 160 ден
 • HEINEKEN DRAUGHT 0.5 220 ден

VERË E BARDHË

 • VERË TIKVESH 0,150 180 ден
 • TRAMINEC 0,75 900 ден
 • ALEKSANDRIA 0,75 900 ден
 • TEMJANIKA 0,75 900 ден
 • TEMJANIKA SS 0,75 1050 ден
 • CHARDONNAY SS 0,75 1350 ден
 • ALEXANDRIA CUVEE 0,75 1350 ден
 • PINOT GRIGIO 0,75 1200 ден
 • BAROVO 0,75 3600 ден
 • BELA VODA WHITE 0,75 3600 ден
 • LEPOVO CHARDONNAY WHITE 0,75 3600 ден

VERË ROSE

 • ALEXANDRIA ROSE 0,75 900 ден
 • ALEXANDRIA CUVEE ROSE 0,75 1350 ден
 • LEPOVO ROSE 0,75 2600 ден

VERË E KUQE

 • VERË TIKVESH 0,150 180 ден
 • TGA ZA JUG 0,75 900 ден
 • ALEXANDRIA RED 0,75 900 ден
 • VRANEC SS 0,75 1350 ден
 • CABERNET SAUVIGNON SS 0,75 1350 ден
 • MERLOT SS 0,75 1350 ден
 • ALEXANDRIA CUVEE RED 0,75 1350 ден
 • BELA VODA RED 0,75 3600 ден
 • LEPOVO PINOT NOIR 0,75 3600 ден
 • BAROVO RED 0,75 3600 ден
 • LEPOVO GRAND CUVEE RED 0.75 3600 ден

VERË ME SHKUMË DHE SHAMPANJË

 • MUMM GRANDE CORDON 0,4 8000 ден
 • MOET ROSE 9200 ден
 • MOET CHANDON 0,75 8000 ден
 • SPUMANTE PROSECCO ROSE 1400 ден
 • SPUMANTO PROSECCO BIANCO 1400 ден
 • CINZANO SPUMANTE 1100 ден

VERMOUTH

 • MARTINI BIANCO 150 ден
 • MARTINI POCO 150 ден
 • MARTINI DRY 150 ден

DIGJESTIVË

 • JAEGERMEISTER 0,4 160 ден

KOKTEJ

 • GIMLET 240 ден
 • SARAJEVA ALL SEASON 240 ден
 • TOM COLLINS 280 ден
 • COSMOPOLITAN 260 ден
 • ESPRESSO MARTINI 260 ден
 • DAIQURI 240 ден
 • WHISKY SOUR 300 ден
 • AMARETTO SOUR 280 ден
 • VODKA SOUR 260 ден
 • OLD FASHIONED 270 ден
 • MANHATAN 300 ден
 • NEGRONI 300 ден
 • BRANDY ALEXANDER 240 ден
 • MARTINI PORN STAR 300 ден

KOKTEJ PA ALKOOL

 • GREEN APPLE 240 ден
 • WATERMELON SWEET 260 ден
 • MOJITO 240 ден
 • MOJITO STRAWBERRY 260 ден

UISKI DHE BURBON

 • BUSHMILLS 0,4 200 ден
 • BLACK AND WHITE 250 ден
 • BUSHMILLS 10-0,4 250 ден
 • CHIVAS 12 - 0,4 300 ден
 • JAMESON 12- 0,4 300 ден
 • JACK DANIELS 0,4 250 ден
 • JACK DANIELS HONEY 0,4 280 ден
 • GENTLEMAN JACK 0,4 300 ден
 • JIM BEAM 0,4 220 ден
 • BALLANTINES 0,4 150 ден
 • WHITE HORSE 0,4 120 ден
 • GLENLIVET 0,4 300 ден
 • MONKEY SHOULDER 0,4 500 ден
 • FOUR ROSES 0,4 150 ден
 • FOUR ROSES SINGLE BARREL 0,4 450 ден
 • FOUR ROSES SMALL BATCH 0,4 270 ден
 • CHIVAS 15 0,4 450 ден
 • CHIVAS 18 0,4 500 ден
 • JAMESON 0,4 200 ден
 • JAMESON BLACK BARREL 0,4 300 ден
 • JAMESON IPA 0,4 250 ден
 • JAMESON CRESTED 0,4 250 ден
 • JAMESON CHECKMATE 0,4 250 ден
 • JOHNNY WALKER BLUE 0,4 1500 ден
 • JOHNNY WALKER RED 0,4 200 ден
 • JOHNNY WALKER BLACK 0,4 300 ден
 • JB 0,4 180 ден
 • ABERLOUR 12YO 500 ден
 • ROYAL SALUTE 21 0,4 1500 ден

VODKA

 • BELVEDERE 0,4 350 ден
 • VODKA ABSOLUT 0,4 150 ден
 • SMIRNOFF 0,4 150 ден
 • GREY GOOSE 0,4 350 ден
 • CIROC 0,4 350 ден
 • ABSOLUT 0,4 150 ден
 • ABSOLUT CITRUS 0,04 150 ден
 • ABSOLUT GRAPEFRUIT 0,04 150 ден
 • ABSOLUT CURRANT 0,4 150 ден
 • ABSOLUT RASPBERRY 0,4 150 ден
 • ABSOLUT VANILLA 0,4 150 ден
 • KETEL ONE 200 ден

KONJAK

 • COURVOISIER VSOP 0,4 500 ден
 • MARTELL VSOP 0,4 500 ден
 • REMY MARTIN VSOP 0,4 500 ден
 • MARTELL VS 0,4 300 ден

LIKER

 • SOUTHERN COMFORT 0,4 200 ден
 • CACAO BARUN 100 ден
 • LIQUEUR COFFEE 110 ден
 • PASSION FRUITS 100 ден
 • CACAO WHITE 110 ден
 • ELDER FLOWER 130 ден
 • AMARETTO 200 ден
 • APEROL 0,4 200 ден
 • BAILEYS 0,4 200 ден
 • BAILEYS STRAWBERRIES AND CREAM 300 ден
 • BLUE CARACAO 100 ден
 • CAMPARI 0,4 250 ден
 • MALIBU 0,4 250 ден
 • MARASCHINO 250 ден
 • TRIPLE SEC 250 ден

RAKI

 • RAKI VS TIKVESH 0,5 100 ден
 • YENI RAKI 150 ден
 • RAKI TIKVESH 0,5 100 ден
 • RAKI ZHOLTA 0,2 400 ден

RUM

 • BACARDI 0,4 250 ден
 • CAPTAIN MORGAN WHITE 200 ден
 • CAPTAIN MORGAN GOLD 300 ден
 • CAPTAIN MORGAN 0,4 300 ден
 • HAVANA CLUB 0,4 250 ден
 • CAPTAIN MORGAN DARK 0,4 250 ден

TEQUILA

 • OMEGA GOLD 0,4 150 ден
 • OMEGA BLANCO 0,4 150 ден

UZO

 • UZO MINI 0,4 120 ден

GIN

 • GORDONS PINK 0,4 180 ден
 • BEEFEATER 0,4 150 ден
 • BOMBAY 0,4 150 ден
 • GORDONS 0,4 150 ден
 • HENDRICKS 0,4 280 ден
 • TANQUERAY 120 ден
 • TANQUERAY TEN 160 ден
 • BEEFEATER PINK 0,4 150 ден
 • MONKEY 47 0,4 600 ден