Мени

Ние не само што ги исполнуваме очекувањата, туку и ги надминуваме истите.

МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

 • ЈОГУРТ 70 ден

  (250 мл)

 • ТАРАТУР 180 ден

  Кисело Млеко (150гр), Краставички (50гр)

 • КИСЕЛО МЛЕКО 90 ден

  (200гр)

УТРИНСКИ ПОЈАДОК

 • ПОЈАДОК 290 ден

  2 јајца на око , 30 гр суџук, 30 гр пршута, 50 гр сирење, кашкавал, домати, маслинки, ајвар Чај/Јогурт

 • ОМЛЕТ 180 ден

  Кашкавал + печурки + Чај

 • ОМЛЕТ СО СИРЕЊЕ 200 ден

  Омлет со сирење + чај

 • ОМЛЕТ САРАЈЕВА 240 ден

  Печурки, Кулен, Пршута, Чај, Кашкавал

СТАРТЕРИ

 • САМУН СО КАЈМАК 150 ден
 • САМУН СО МОЦАРЕЛА И ЛУК 150 ден
 • ПИПЕРКА СО КРЕМ 150 ден

  (Едно парче)

 • ПИПЕРКИ СО КАЈМАК 240 ден
 • ПИПЕРКИ СО НАМАЗ 220 ден
 • КАЈМАК (70гр) 120 ден
 • ПИПЕРКА 40 ден

  (Едно парче)

 • ПЕЧУРКИ (150гр) 180 ден

  (печени во фурна)

 • СПАНАЌ И ПЕЧУРКИ 200 ден

  (Пржени)

 • ТОПЛО МЕЗЕ 850 ден

  (4 ќофте, 1 ќофте со кашкавал, 70гр локум бифтек, 80гр пилешки стек и зеленчук)

 • БРУСКЕТА 120 ден

  Домати, магданоз, лук, маслиново масло

 • ГОВЕДСКА ПРШУТА 350 ден

  100гр

 • ГОВЕДСКИ КУЛЕН 200 ден

  100гр

 • СИРЕЊЕ 120 ден

  120гр

 • АЈВАР 150 ден

  150гр

 • СУПА ОД ЗЕЛЕНЧУК 140 ден

ПРЕДЈАДЕЊА

 • БИФТЕК ТАРТАР 800 ден

  (Бифтек 120гр)

 • БИФТЕК КАРПАЧО 700 ден

  (Бифтек 100гр)

САЛАТИ

 • МОЗАРЕЛА САЛАТА 300 ден

  Рукола, мозарела, домати, пармезан, балсамико крема, шери домати.

 • МЕШАНА САЛАТА ПРЕМИУМ 250 ден

  (Цвекло 60гр, морков 60гр, марула 60гр, домати 60гр, краставица 60гр, сирење 60гр, пченка и дресинг сос )

 • САЛАТА СО СПАНАЌ 330 ден

  (Спанаќ, шери патлиџани, сирење, пармезан, ореви, калинка, суво грозје, рукола)

 • САЛАТА СО АВОКАДО 330 ден

  (Зелена салата, патлиџани, млад кромид, варени јајца, авокадо, сусам)

 • РУКОЛА СО ОРЕВИ 280 ден

  (Зелена салата, шери патлиџани, калинка, ореви, суво грозје, сирење, рукола)

 • САЛАТА СО СЕЛСКО СИРЕЊЕ 240 ден

  (Зелена салата, патлиџани, краставици, сирење, црвен грав, пченка)

 • ПИЛЕШКА САЛАТА 250 ден

  (Пилешко месо 110гр, Зелена салата, патлиџани, краставици, црвен кромид, бело месо)

 • ГРЧКА САЛАТА 180 ден

  (Патлиџани, краставици, кромид, сирење, пиперки, маслинки)

 • ШОПСКА САЛАТА 180 ден

  (Патлиџани, краставици, кромид, рендано сирење, пиперки, маслинки)

БУРГЕРИ

 • ЏЕФ БУРГЕР (150гр) 390 ден

  (Парчиња стек, сос чедар, кромид)

 • ПИЛЕШКИ ЏЕФ БУРГЕР (120гр) 220 ден

  (Парчиња пилешко месо, сос чедар, кромид)

 • СТЕК БУРГЕР 300 ден

  (Плескавица 200г, сос чедар, пржен кромид)

 • ЛОКУМ БУРГЕР (120гр) 450 ден

  (Бифтек 120г, сос чедар)

 • РИБ БУРГЕР (150гр) 360 ден

  (Ребра, сос чедар, барбекју сос, домати)

 • БУРГЕР СО ГОВЕДСКИ МУСКУЛ (150гр) 300 ден

  (Говедски мускул, сос чедар, кромид)

 • ШЕНОЛ БУРГЕР 550 ден

  (Плескавица 200гр, бифтек 100гр, чедар, карамелизиран кромид и пиперка)

СЕНДВИЧИ

 • ЛОКУМ СЕНДВИЧ 450 ден

  (Патлиџани, зелена салата, сос чедар, бифтек 120гр)

 • ПИЛЕШКИ СЕНДВИЧ 240 ден

  (Пилешко филе 120гр, патлиџани, зелена салата, кисели краставички, сос)

ЗА ДЕЦА

 • ДЕТСКИ БУРГЕР 150 ден

  (Плескавица 70гр, патлиџани, зелена салата, мајонез, кечап)

МЕЛЕНО МЕСО

 • ЌОФТИЊА 5 ПАРЧИЊА (175гр) 270 ден

  (Салата, компир)

 • ЌОФТИЊА 7 ПАРЧИЊА (245гр) 360 ден

  (Салата, компир)

 • ЌОФТИЊА СО КАЈМАК 5 ПАРЧИЊА (175гр) 330 ден

  (Салата, компир)

 • ЌОФТИЊА СО КАЈМАК 7 ПАРЧИЊА (245гр) 430 ден

  (Салата, компир)

 • ЌОФТЕ СО КАШКАВАЛ (200гр) 310 ден

  (Салата, компир)

 • ПЛЕСКАВИЦА (170гр) 270 ден

  (Салата, компир)

 • ПЛЕСКАВИЦА СО КАЈМАК (170гр) 330 ден

  (Салата, компир)

 • СТЕК ПЛЕСКАВИЦА (200гр) 320 ден

  (Салата, компир)

 • СТЕК ПЛЕСКАВИЦА СО КАЈМАК (200гр) 390 ден

  (Салата, компир)

 • ДОМАШНИ ВИРШЛИ (200гр) 270 ден

  (Салата, компир)

 • ДОМАШНА ВИРШЛА СО КАЈМАК (200гр) 330 ден

  (Салата, компир)

 • БОМБИЦА (200гр) 300 ден

  (Салата, компир)

 • БОМБИЦИ СО КАЈМАК (200гр) 360 ден

  (Салата, компир)

 • ОТВОРЕНИ БОМБИЦИ СО ПИПЕРКА (220гр) 400 ден

  (Салата, компир)

ДРУГИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

 • ТЕЛЕШКИ ЏИГЕР (200гр) 290 ден

  лут, обичен (Кромид, пиперка, салата)

 • ПИЛЕШКО ФИЛЕ (220гр) 300 ден

  (Салата, компир)

 • ПИЛЕШКО ВО КЕРИ СОС 360 ден

  (Салата, компир)

 • ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС И ПЕЧУРКИ 360 ден

  (Салата, компир)

РИЖОТО И ПАСТИ

 • РИЖОТО СО ЗЕЛЕНЧУК 300 ден

  (зеленчук, пармезан)

 • РИЖОТО МАРОКАНА 360 ден

  (Зеленчук, кери зачин, пилешки стек, пармезан)

 • РИЖОТО СО ЗЕЛЕНЧУК И ТЕЛЕШКО МЕСО 490 ден

  (Зеленчук, бифтек, пармезан)

 • ШПАГЕТИ/ФЕТУЧИНИ ИТАЛИЈАНА 260 ден

  (доматен сос, босилек, пармезан)

 • ШПАГЕТИ/ФЕТУЧИНИ БОЛОЊЕЗЕ 300 ден

  (мелено месо, доматен сос, пармезан)

 • ШПАГЕТИ/ФЕТУЧИНИ ФУНГИ 300 ден

  (хопла, печурки, пармезан)

 • ШПАГЕТИ/ФЕТУЧИНИ МАРОКАНА 320 ден

  (Хопла, кери зачин, пилешки стек, пармезан)

 • ШПАГЕТИ/ФЕТУЧИНИ САРАЈЕВА 490 ден

  (Бифтек, доматен сос, печурки, пармезан)

МЛАДО ТЕЛЕШКО МЕСО

 • TOMAHAWK PREMIUM (400гр) 1490 ден

  (Компир)

 • ТЕЛЕШКИ РАМСТЕК СО ПУТЕР (250гр) 980 ден

  (Компир)

 • ТЕЛЕШКА КРЕМЕНАДЛА СО ПУТЕР (350гр) 900 ден

  (Компир)

 • ТЕЛЕШКИ TOMAHAWK СО ПУТЕР (400гр) 980 ден

  (Компир)

 • ТЕЛЕШКИ АНТРИКОТ СО ПУТЕР (250гр) 1100 ден

  (Компир)

 • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК СО ПУТЕР (100гр) 100gr/600 ден

  (Компир)

 • ТЕЛЕШКИ T-BONE (450гр) 980 ден

  (Компир)

БИФТЕК

 • ЛОКУМ БИФТЕК (220гр) 1200 ден

  (Скин компир)

 • МИГНОН БИФТЕК (220гр) 1200 ден

  (Скин компир)

 • БИФТЕК (1 kg) 5900 ден
 • МИКС ОД БИФТЕК И ПИЛЕШКИ СТЕК (100гр/100гр) 900 ден
 • САРАЕВО ШАТО (220гр) 1290 ден

  (Бифтек, путер, компир)

РАМСТЕК DRY AGE

 • ЊУЈОРК РАМСТЕК СО ПУТЕР (220гр) 1250 ден

  (Путер, компир)

 • РАМСТЕК СЛИМ (220гр) 1190 ден

  (Скин компир)

 • ШПАГЕТИ РАМСТЕК (220гр) 1190 ден

  (Путер, скин компир)

АНТРИКОТ DRY AGE

 • АНТРИКОТ СЛИМ (250гр) 1350 ден

  (Компир)

 • АНТРИКОТ (250гр) 1350 ден

  (Компир)

 • АНТРИКОТ СО ПУТЕР (250гр) 1450 ден

  (Путер, компир)

DRY AGE СО КОСКА

 • TOMAHAWK (500гр) 1650 ден

  (Компир, морков)

 • ГОВЕДСКА КРЕМЕНАДЛА (400гр) 1200 ден

  (Компир, морков)

 • T-BONE (550гр) 1650 ден

  (Компир, морков)

 • T-BONE ЗА 2 ОСОБИ (900гр) 3000 ден

  (Компир, морков)

 • ПОРТЕР КУЌА ЗА 2 ОСОБИ (1200гр) 3200 ден

  (Компир, морков)

DRY AGE BLACK ANGUS

 • TOMAHAWK АНГУС (800гр) 3500 ден

  (Компир, кромид)

 • T-BONE (500гр) 2500 ден

  (Компир, кромид)

 • NEW YORK РАМСТЕК АНГУС (250гр) 1900 ден

  (Компир, кромид)

МЕСО ВО ФУРНА

 • ТЕЛЕШКО ПЕЧЕЊЕ ВО СОС СО ПЕЧУРКИ (250гр) 720 ден
 • МУСКУЛ ГОТВЕН ПОДОЛГО (250гр) 480 ден
 • ТЕЛЕШКИ РЕБРА ГОТВЕНИ ПОДОЛГО (250гр) 750 ден
 • ТЕЛЕШКИ РЕБРА ЗА 4 ОСОБИ (1кг) 2100 ден

ДЕСЕРТИ

 • БАКЛАВА СО ФСТАК 220 ден

  (Се служи со сладолед)

 • БАКЛАВА СО ОРЕВИ 150 ден

  (Се служи со сладолед)

ВОДА

 • РОСА НЕ ГАЗИРАНА 0.33 80 ден
 • РОСА НЕ ГАЗИРАНА 0.7 150 ден
 • ГАЗИРАНА ВОДА 0.25 80 ден
 • ГАЗИРАНА ВОДА 0.75 150 ден

ТОПЛИ НАПИТОЦИ

 • ЕСПРЕСО 80 ден
 • МАЛО МАКИЈАТО 90 ден
 • ГОЛЕМО МАКИЈАТО 100 ден
 • КАПУЧИНО СО ПЕНА 90 ден
 • ДВОЈНО ЕСПРЕСО 140 ден
 • ЧАЈ 80 ден
 • ЧАЈ СО РУМ 120 ден
 • АМЕРИКАНО 80 ден

БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ

 • КОКА КОЛА 0.25 120 ден
 • КОКА КОЛА НУЛА 0.25 120 ден
 • ФАНТА 0.25 120 ден
 • СПРАЈТ 0.25 120 ден
 • ШВЕПС 0.25 120 ден
 • ТОНИК 0.25 120 ден
 • ЦЕДЕН ПОРТОКАЛ 0.25 150 ден
 • ЦЕДЕН ЛИМОН 0.25 150 ден
 • БРАВО ПОРТОКАЛ 0.2 130 ден
 • БРАВО МУЛТИ ВИТАМИН 0.2 130 ден
 • БРАВО ЈАБОЛКО 0.2 130 ден
 • БРАВО ПРАСКА 0.2 130 ден
 • БРАВО ЈАГОДА 0.2 130 ден
 • БРАВО АНАНАС 0.2 130 ден
 • БРАВО ВИШНА 0.2 130 ден
 • БРАВО РИБИЗ 0.2 130 ден
 • РАУХ ЧАЈ ПРАСКА 0.33 130 ден
 • РАУХ ЧАЈ ЛИМОН 0,33 130 ден

ПИВО

 • АМСТЕЛ 0.33 140 ден
 • СКОПСКО 0.33 130 ден
 • СКОПСКО СМУТ 0.33 130 ден
 • КОРОНА 220 ден
 • ХАЈНЕКЕН 0.33 160 ден
 • ХАЈНЕКЕН ДРАФТ 0.33 160 ден
 • ХАЈНЕКЕН ДРАФТ 0.5 220 ден

БЕЛО ВИНО

 • НАЛИВНО ВИНО ТИКВЕШ 0,150 180 ден
 • ТРАМИНЕЦ 0,75 900 ден
 • АЛЕКСАНДРИА 0,75 900 ден
 • ТЕМЈАНИКА 0,75 900 ден
 • ТЕМЈАНИКА СС 0,75 1050 ден
 • ШАРДОНЕ СС 0,75 1350 ден
 • АЛЕКСАНДРИА КУВЕ 0,75 1350 ден
 • ПИНОТ ГРИЖО 0,75 1200 ден
 • БАРОВО 0,75 3600 ден
 • БЕЛА ВОДА БЕЛО 0,75 3600 ден
 • ЛЕПОВО ШАРДОНЕ БЕЛО ВИНО 0,75 3600 ден

РОЗЕ ВИНО

 • АЛЕКСАНДРИА РОЗЕ 0,75 900 ден
 • АЛЕКСАНДРИА КУВЕ РОЗЕ 0,75 1350 ден
 • РОЗЕ ЛЕПОВО 0,75 2600 ден

ЦРВЕНО ВИНО

 • НАЛИВНО ВИНО ТИКВЕШ 0,150 180 ден
 • ТГА ЗА ЈУГ 0,75 900 ден
 • АЛЕКСАНДРИА ЦРВЕНО 0,75 900 ден
 • ВРАНЕЦ СС 0,75 1350 ден
 • КАБЕРНЕТ ШЕВИЊОН СС 0,75 1350 ден
 • МЕРЛОТ СС 0,75 1350 ден
 • АЛЕКСАНДРИА КУВЕ ЦРВЕНО 0,75 1350 ден
 • БЕЛА ВОДА ЦРВЕНО 0,75 3600 ден
 • ЛЕПОВО ПИНОТ НОАР 0,75 3600 ден
 • БАРОВО ЦРВЕНО 0,75 3600 ден
 • ЛЕПОВО ГРАНД КУВЕ ЦРВЕНО 0.75 3600 ден

ПЕНЛИВИ ВИНА И ШАМПАЊ

 • МУМ ГРАНДЕ ГОРДЕН 0,4 8000 ден
 • МОЕТ РОЗЕ 9200 ден
 • МОЕТ ШАНДОНE 0,75 8000 ден
 • СПУМАНТЕ ПРОСЕКО РОЗЕ 1400 ден
 • СПУМАНТЕ ПРОСЕКО БЈАНКО 1400 ден
 • ЦИНЗАНО СПУМАНТЕ 1100 ден

ВЕРМУТ

 • МАРТИНИ БЈАНКО 150 ден
 • МАРТИНИ РОСО 150 ден
 • МАРТИНИ ДРАИ 150 ден

ДИГЕСТИВИ

 • ЈЕГЕРМАЈСТЕР 0,4 160 ден

КОКТЕЛИ

 • ГИМЛЕТ 240 ден
 • САРАЈЕВА АЛ СЕАСОН 240 ден
 • ТОМ КОЛИНС 280 ден
 • КОСМОПОЛИТАН 260 ден
 • ЕСПРЕСО МАРТИНИ 260 ден
 • ДАИЈЌУРИ 240 ден
 • ВИСКИ СОУР 300 ден
 • АМАРЕТО СОУР 280 ден
 • ВОДКА СОУР 260 ден
 • ОЛД ФЕШЕН 270 ден
 • МАНХАТАН 300 ден
 • НЕГРОНИ 300 ден
 • БРАНДИ АЛЕКСАНДЕР 240 ден
 • МАРТИНИ ПОРНСТАР 300 ден

БЕЗАЛКОХОЛНИ КОКТЕЛИ

 • GREEN APPLE 240 ден
 • WATERMELON SWEET 260 ден
 • MOJITO 240 ден
 • MOJITO STRAWBERRY 260 ден

ВИСКИ И БУРБОНИ

 • БУШМИЛС 0,4 200 ден
 • БЛЕК ЕНД ВАЈТ 250 ден
 • БУШМИЛС 10-0,4 250 ден
 • ЧИВАС 12 - 0,4 300 ден
 • ЏЕЈМИСОН 12- 0,4 300 ден
 • ЏЕК ДАНИЕЛС 0,4 250 ден
 • ЏЕК ДАНИЕЛС ХАНИ 0,4 280 ден
 • ЏЕНТЕЛМЕН ЏЕК 0,4 300 ден
 • ЏИМ БИМ 0,4 220 ден
 • БАЛАНТАЈНС 0,4 150 ден
 • ВАЈТ ХОРС 0,4 120 ден
 • ГЛЕНЛИВЕТ 0,4 300 ден
 • МАНКИ ШОЛДЕР 0,4 500 ден
 • РОЈАЛ САЛУТ 21 0,4 1500 ден
 • ФОР РОЗЕС 0,4 150 ден
 • ФОР РОЗЕС СИНГЕЛ БАРЕЛ 0,4 450 ден
 • ФОР РОЗЕС СМАЛ БЕЧ 0,4 270 ден
 • ЧИВАС 15 0,4 450 ден
 • ЧИВАС 18 0,4 500 ден
 • ЏЕЈМИСОН 0,4 200 ден
 • ЏЕЈМИСОН БЛЕК БАРЕЛ 0,4 300 ден
 • ЏЕЈМИСОН ИПА 0,4 250 ден
 • ЏЕЈМИСОН КРЕСТЕД 0,4 250 ден
 • ЏЕЈМИСОН ЧЕКМЕТ 0,4 250 ден
 • ЏОНИ ВОКЕР БЛУ 0,4 1500 ден
 • ЏОНИ ВОКЕР БЛЕК 0,4 300 ден
 • ЏОНИ ВОКЕР РЕД 0,4 200 ден
 • ЏИБИ 0,4 180 ден
 • АБЕРЛОУР 12СО 500 ден

ВОДКА

 • БЕЛВЕДЕРЕ 0,4 350 ден
 • ВОДКА АБСОЛУТ 0,4 150 ден
 • ВОДКА СМИРНОФ 0,4 150 ден
 • ГРЕ ГУС 0,4 350 ден
 • ЦИРОК 0,4 350 ден
 • АПСОЛУТ 0,4 150 ден
 • АПСОЛУТ ЦИТРОН 0,04 150 ден
 • АПСОЛУТ ГРЕЈПФРУТ 0,04 150 ден
 • АПСОЛУТ КУРАН 0,4 150 ден
 • АПСОЛУТ РАСПБЕРИ 0,4 150 ден
 • АПСОЛУТ ВАНИЛА 0,4 150 ден
 • КЕТЕЛ ЕДЕН 200 ден

КОЊАЦИ

 • КУРВАЗИЕ ВСОП 0,4 500 ден
 • МАРТЕЛ ВСОП 0,4 500 ден
 • РЕМИ МАРТИН ВСОП 0,4 500 ден
 • МАРТЕЛ ВС 0,4 300 ден

ЛИКЕРИ

 • САУТЕН КОНФОРТ 0,4 200 ден
 • КАКАО БАРУН 100 ден
 • ЛИКЕР КОФИ 110 ден
 • ПЕШЕН ФРУТС 100 ден
 • КАКО ВАЈТ 110 ден
 • ЕЛДЕР ФЛОВЕР 130 ден
 • АМАРЕТО 200 ден
 • АПЕРОЛ 0,4 200 ден
 • БЕЈЛИС 0,4 200 ден
 • БЕЈЛИС СТРОВБЕРИС ЕНД КРЕМ 300 ден
 • БЛУ КАРАКАО 100 ден
 • КАМПАРИ 0,4 250 ден
 • МАЛИБУ 0,4 250 ден
 • МАРАСКИНО 250 ден
 • ТРИПЕЛ СЕК 250 ден

РАКИЈА

 • РАКИЈА ВС ТИКВЕШ 0,5 100 ден
 • ЈЕНИ РАКИЈА 150 ден
 • РАКИЈА ТИКВЕШ 0,5 100 ден
 • РАКИЈА ЖОЛТА 0,2 400 ден

РУМ

 • БАКАРДИ 0,4 250 ден
 • КАПТАН МОРГАН ВАЈТ 200 ден
 • КАПТАН МОРГАН ГОЛД 300 ден
 • КЕПТАН МОРГАН 0,4 300 ден
 • ХАВАНА КЛУБ 0,4 250 ден
 • ХАВАНА КЛУБ ДАРК 0,4 250 ден

ТЕКИЛА

 • ОМЕГА ГОЛД 0,4 150 ден
 • ОМЕКА БЛАНКО 0,4 150 ден

УЗО

 • УЗО МИНИ 0,4 120 ден

ЏИНОВИ

 • ГОРДОНС ПИНК 0,4 180 ден
 • БИФТЕР 0,4 150 ден
 • БОМБАЈ 0,4 150 ден
 • ГОРДОНС 0,4 150 ден
 • ХЕНДРИНКС 0,4 280 ден
 • ТАНКЕРЕЈ 120 ден
 • ТАНКЕРЕЈ ТЕН 160 ден
 • БИФИТЕР ПИНК 0,4 150 ден
 • МАНКИ 47 0,4 600 ден